LIBEREC V - ul. Boženy Němcové 12/18
723 857 217
info@bicom-liberec.eu

BACHOVY KVĚTY

ZINZINO BalanceOil+ Omega 3

Bachovy květové esence, jsou květové extrakty z 38 nejedovatých, planě rostoucích rostlin, které objevil a popsal počátkem dvacátého století anglický lékař Dr. Edward Bach (24. 9. 1886 – 27. 11. 1936). Na základě vlastního výzkumu doktor Bach zjistil, že skutečnými příčinami nemocí jsou naše psychické stavy – např. snaha ovládat, přílišné nadšení, nerozhodnost, hrůza, strach, pochyby, beznaděj, deprese, neklid, netrpělivost, zármutek, slabost atd. Během své lékařské praxe si všímal reakcí pacientů na ostatní lidi, povahových rysů a nemocí, které se u nich objevily.

Na základě svého výzkumu vytvořil Dr. Bach 7 skupin esencí zaměřených na strach, nejistotu, nezájem o přítomnost, osamělost, přecitlivělost na vnější vlivy, skleslost a zoufalství, přílišnou péči o jiné. Hlavním přínosem esencí je, že harmonizují naše pocity a tím nás zklidňují a vytváří optimální podmínky pro nastartování samo léčících schopností organismu. Zároveň podporují a urychlují uzdravování a rekonvalescenci. Esence nenahrazují lékařskou péči, ale mohou ji velmi dobře doplnit a podpořit.

Esence Dr. Bacha nám pomáhají tyto pocity harmonizovat, dostávají nás do reality, kdy se na sebe a na svou situaci a pocity můžeme podívat objektivně a činit tak rozhodnutí bez emocí.

Bachovy květové esence jsou naprosto bezpečné, nevyvolávají závislost, nežádoucí účinky ani alergie a nelze se jimi předávkovat. Nemají žádnou kontraindikaci a lze je kombinovat se všemi ostatními formami léčení (klasická medicína, homeopatie, fytoterapie, tradiční čínská medicína atd.), zároveň je používat jednotlivě, nebo případně připravit směs z maximálně 7 esencí.

Dr. Bach tvrdil, že každou květovou esenci lze přiřadit k určité vlastnosti v povaze člověka. Jejich účelem je posílit danou vlastnost natolik, aby se osobnost mohla pozvednout nad své negativní pocity a dosáhnout plnohodnotného života. Dr. Bach rozdělil své esence do 7 skupin a dalších krizových kapek. 

Co je krizová esence a kdy se používá

Krizová esence je jedna z mnoha možných kombinací Bachových esencí. Je známá po celém světě, protože ji jako jedinou kombinaci esencí zanechal přímo dr. Edward Bach. Používá se při úrazu, šocích, traumatu, náhlém psychickém propadu, výborná je před nějakou zátěžovou situací typu operace, zkouška, první den v práci apod.

Krizová esence může být i kombinována s dalšími esencemi ve Vaší osobní lahvičce. Účinkuje velmi rychle, i v řádu minut. Např. při úrazu dítěte nakapejte nejprve sobě (abyste se zklidnili a mohli dítěti poskytnout podporu), potom dítěti. Dojde ke zklidnění a projasnění mysli. Pomáhá také při mdlobách a velkém strachu. Lahvičku Krizové esence je dobré mít vždy doma. Lze ji konzervovat alkoholem a uchovávat po delší dobu.
Krizovou esenci mohou být v různých formách (kapky, měkké pastilky, krém, chladivý gel, gelové perličky nebo sprej).

Užívání krizových esencí

V krizových situacích se užívají 4 kapky v pěti až deseti minutových intervalech až do zřetelného zlepšení stavu, kapky se kapou přímo pod jazyk.

Kapky lze také nakapat do sklenice s vodou a po doušcích popíjet. Dle potřeby je možné kapky užívat i několik dnů, obvyklé dávkování je 4 krát denně 4 kapky. Kromě vnitřního užití mohou být kapky aplikovány přímo na kůži, na místo největší zátěže – na spánek, za uši, na puls, na čelo. U malých dětí na bříško, nožičky, zápěstí. Po namáhavém dnu se mohou přidat i do koupele, obvykle 10 – 15 kapek.

Důležité

Krizová esence pokrývá jen určité spektrum pocitů a situací, nemá valný smysl ji užívat při úzkosti, apatii, nespavosti nebo třeba depresi. Je to skvělá kombinace „první pomoci“, ale jde opravdu jen o jednu z nesčetných kombinací. Zdaleka nejúčinnější je vždy osobní směs namíchaná na míru přímo pro vás.

Bachovy esence vám podrobně velmi rádi představíme v naší provozovně. Termín návštěvy můžete sjednat ZDE.

error: Content is protected !!